Александар Јовиќ: Сакам да им честитам на моите ракометари за настапот вечерва …


🎤🟢⚪️ Александар Јовиќ: Сакам да им честитам на моите ракометари за настапот вечерва и секако на тимот на ПСЖ за победата. Не беше лесно да се игра во Париз, но мислам дека одигравме како еккпа против моќен состав. Верувам дека сме на добар пат.
Раул Гонзалез е голем пријател на македонскиот ракоомет и сакам да му посакам баш оваа сезона да ја освои Лигата на шампионите со ПСЖ.

🎤🟢⚪️ Руди Сери: Одлично го одигравме првиот дел, она што го планиравме, го спроведовме и го изненадивме противникот. До 45. минута бевме во натпреварот, но против нас имавме состав со голема ротација, многу индивидуалци и тие реагираа во второто полувреме. Сепак, задоволен сум како се претставивме во Франција. За мене беше посебно чувство да играме во мојот роден град и пред моето семјство.
Source

Share