Ален Рустемовски донесе бронза за Македонија од Балканскиот шампионат во бокс ! …


🥊Ален Рустемовски донесе бронза за Македонија од Балканскиот шампионат во бокс !

🥉Рустемовски оствари голем успех и се закити со бронзен медал на Балканското првенство во бокс во Албена. Битолчанецот во полуфиналето на поени загуби од Украинецот Аидер Абдураиомов со 2-3. Поискусниот украински боксер е поранешен европски шампион во оваа категорија.

💪 Браво Ален, само јако !
Source

Share