Благојче Спиркоски за неделниот натпревар против Фк Работнички. ,,Во соблекувал…


Благојче Спиркоски за неделниот натпревар против Фк Работнички.

,,Во соблекувалната владее одлична атмосвера после двете победи дома.
Во скопје одиме да се надигруваме и да се вратиме со позитивен резлутат,од прв до последен сме спремни ќе го дадеме максимумот на терен, за уште еднаш да ги израдуваме нашите навивачи”

#НапредТиквеш
🔴⚪️🔴
Source

Share