Делегирани судиите за 4. то коло на ВМФЛ.Трпчевски ќе дели правда во Битола! – ФК Пелистер Битола


Оваа недела се игра 4. то коло од Втората македонска лига.

Тимот на Костов веќе една недела се подготвува за овој натпревар, кој истовремено е и дерби на колото.Пелистер е главен претендент за првото место и фаворит на овој натпревар.

Во историјата Пелистер и Детонит имаат одиграно само два меѓусебни дуели, и тоа предходната сезона каде што Пелистер имаше една победа и еден пораз.

Стојанче Трпчевски оваа сезона втор пат ќе ја дели правдата на нашиот тим откако во првото коло исто така беше делегиран.

Главен судија: Стојанче Трпчевски (Кавадарци)

Помошници: Петар Новачев и Андреј Ќамилов (Велес)

Четврт судија: Ангел Гелов (Кавадарци)

Делегат: Жанко Савов (Скопје)

Контролор: Илир Сеља (Струга)Source link

Share