ДОБРЕДОЈДЕ ТАНУШЕВ Фудбалскиот клуб Пелистер ја известува целокупната јавност д…


ДОБРЕДОЈДЕ ТАНУШЕВ🍀

Фудбалскиот клуб Пелистер ја известува целокупната јавност дека од денеска “старо-нов” играч на нашиот клуб е
искусниот Ѓорѓи Танушев кој по две години повторно се враќа во редовите на нашите ,,зелено-бели”.
Танушев потекнува од школата на Беласица, а претходно настапуваше и за Гостивар, Силекс, Пелистер, Хоризонт Турново, Победа, Борец Велес, Брера, и др.

Ѓорги Танушев е повратник во ФК Пелистер откако во сезоната 2020/21 со успех го носеше “зелено-белиот”дрес.

Клубот му посакува топло добредојде и многу успех во престојната сезона.🍀
Source

Share