Еурофарм Пелистер отпатува за Белград, каде утре ќе одигра пријателски натпрева…

‼️🚌🇷🇸🟢⚪️ Еурофарм Пелистер отпатува за Белград, каде утре ќе одигра пријателски натпревар со тимот на Партизан. 📆🇧🇦 Понеделник (14.08) од Белград, Еурофарм Пелистер ќе замине за Добој, каде ќе игра на престижниот ракометен ТВ турнир.
Source

Share