(ФОТО-ГАЛЕРИЈА) ПЕЛИСТЕР 3-0 БЕЛАСИЦА – ФК Пелистер Битола


Денес беше одиграно 16.то коло од ВМФЛ.На стадионот во Битола, пелистерци ги одмерија силите со екипата на Беласица и заслужено победија со 3-0.Стрелци на погодоците беа на два пати Христовво 35 и 45+ и Спиркоски во 41 минута од натпреварот.Source link

Share