Имран Фетаи е нов фудбалер во нашиот тим и игра на стоперската позиција. Фетаи …

Имран Фетаи е нов фудбалер во нашиот тим и игра на стоперската позиција. Фетаи доаѓа од Беса, а претходно играше за Гостивар и Шкендија. Тој е младински репрезентативец на Македонија, има 21 година и има два настапи за Шкендија во младинската Лига на шампиони. Му посакуваме топло добредојде во црвено-белата фамилија❗️❗️❗️ 🔴⚪️🔴
Source

Share