Куп на Македонија – Пелистер на мегдан против ФК Влазерими – ФК Пелистер Битола


Денеска во „Куќа на фудбалот“ се оддржа ждреб за 1/16 финалето од Купот на Македонија. 

Во оваа фаза на натпреварување, ќе се одиграат неколку интересни дуели.Нашата екипа т.е ФК Пелистер во оваа фаза ќе одигра дуел против екипата ФК Влазерими 1977 од Кичево.Овој натпревар ќе се одигра на градскиот стадион во Кичево.

Во оваа фаза се одигрува само еден натпревар, и во случај на нерешен резултат, се пристапува кон изведување на казнени удари т.е пенали.

Пелистер овој натпревар ќе го одигра на 20.09.2023 во 15 часот.Source link

Share