ОФИЦИЈАЛНО: Богдан Радивојевиќ е нов ракометар на Еурофарм Пелистер ! 30 годи…


💣🔥✍ ОФИЦИЈАЛНО: Богдан Радивојевиќ е нов ракометар на Еурофарм Пелистер !

🇷🇸 30 годишниот српски интернационалец кој настапува на позицијата десно крило од денес е нов ракометар на Еурофарм Пелистер. Радивојевиќ 13 сезони константно настапува во ракометната Лига на Шампниони и неговото доаѓање во екипата е од енормно значење во секој сегмент.

Во екипа на Пелистер доаѓа од редовите на ПИК Сегед, а уште има настапувано и за Партизан, Флензбург и Рајн Некар Левен.

☘ Среќно Богдан и многу заеднички успеси !
Source

Share