Плеј-оф финале (втор натпревар) МЗТ Скопје Аеродром – КК Пелистер 75-67 (2-0) …


Плеј-оф
финале (втор натпревар)

МЗТ Скопје Аеродром – КК Пелистер 75-67 (2-0)

Втор натпревар од финалетo и втор пораз за КК Пелистер. МЗТ Скопје не го даде својот терен, ја искористи предноста која ја носи играњето пред својата публика и исвојува победа од осум разлика.

Кај Пелистер, Маслинко запиша 16 поени, 14 додаде Карпентер, Карутерс броеше до 12, а Хаџифејзовиќ впиша 11 поени.

Третиот натпревар се игра во Битола, недела во 18:30 часот.
Source

Share