По серија на порази на крајот на минатиот и почетокот на овој месец, ракометари…


‼️🟢⚪️ По серија на порази на крајот на минатиот и почетокот на овој месец, ракометарите на Еурофарм Пелистер 2 ја запишаа втората победа во групата А на Суперлигата и останаа со теоретски шанси за пласман во плеј-офот. Екипата на Михаил Петровски го надигра Куманово со 38-29 (19-15), што е втора радост за „зелено-белите“ во седум натпревари.
Source

Share