Ракометарите на Еурофарм Пелистер 2, на домашен терен изненадувачки загубија од…

☘️ Ракометарите на Еурофарм Пелистер 2, на домашен терен изненадувачки загубија од екипата на Аеродром. Рк Еурофарм Пелистер – Рк Аеродром 38-40 (19-23) 🎖 Најдобри поединци кај младите пелистерци беа Белистојаноски и Трпчевски со 8 погодоци, а ги следеа Мијушковиќ, Талевски и Димитровски со по 5 постигнати голови.
Source

Share