РК Еурофарм Пелистер магазин – јули 2023 година ‍ Шампионот ги „запали мо…


РК Еурофарм Пелистер магазин – јули 2023 година 🤾‍♂🍀 Шампионот ги „запали моторите“, дојдоа новајлиите, пристигна и Калифа Гедбан од Букурешт. Во Маврово беа одработени базичните подготовки, а избрани се и новите капитени. Август ги носи контролните натпревари и турнирите.
Source

Share