Шефот на стручниот штаб Ѓорѓи Мојсов со кратка изјава пред утрешниот натпревар …


📣 Шефот на стручниот штаб Ѓорѓи Мојсов со кратка изјава пред утрешниот натпревар против Фк Работнички.

,,Тиквеш секогаш оди на победа така ке биде и утре, работнички е добра екипа со добри поединци,но тиквеш игра динамичен квалитетен но пред се колективен фудбал и утре ке биде така во скопје.Одиме да се надигруваме и да ја продолжиме победничката серија”

#НапредТиквеш
🔴⚪️🔴
Source

Share