Денес сите патишта водат кон ,,Боро Чурлевски” ! По поразот во првото коло од…


🔥 Денес сите патишта водат кон ,,Боро Чурлевски” !

☘️ По поразот во првото коло од екипата на Гостивар и промената на шефот на стручниот штаб во текот на неделата, КК Пелистер денес го игра дерби натпреварот против екипата на Работнички во С.С. ,,Боро Чурлевски” со почеток од 20:30ч. !

🎫 Билетите за овај натпревар се по цена од 100 денари.

❗️За сите колективи што го носат името ПЕЛИСТЕР, влезот е – СЛОБОДЕН.
Source

Share