Екипата на Еурофарм Пелистер 2 забележа висока победа во рамките од второто кол…

☘️ Екипата на Еурофарм Пелистер 2 забележа висока победа во рамките од второто коло во машката Супер Лига. Рк Еурофарм ПЕЛИСТЕР 2 – Рк Скопје 37-22 (19-10) 🎖 Најефикасни во победничкиот табор беа Стефан Трпчевски и Ненад Белистојановски со по шест голови. 💪 Честитки момци !

Source

Share