Екипата на Еурофарм Пелистер го одигра вториот контролен натпревар пред силниот…


🤝 Екипата на Еурофарм Пелистер го одигра вториот контролен натпревар пред силниот турнир во ,,Добој”, а во Белград загуби од екипата на Партизан.

Рк Партизан – Рк Еурофарм Пелистер 31-30 (18-11)

🔥 Следува силниот турнир во Добој, а Пелистер 🇲🇰 се наоѓа во групата ,,А” заедно со домаќинот екипата на Слога 🇧🇦, Ал-Ахли 🇪🇬 и екипата на Монпелје 🇫🇷.

● 15.08. Еурофам Пелистер – Ал Ахли
● 16.08. Слога – Еурофарм Пелистер
● 17.08 Еурофарм Пелистер – Монпелје
Source

Share