Еурофарм Пелистер го совлада тимот на Голден АРТ Ракомет Суперлига 2023/24 Гру…


‼️🟢⚪️ Еурофарм Пелистер го совлада тимот на Голден АРТ

Ракомет
Суперлига 2023/24
Група Б – трето коло

Голден Арт – Еурофарм Пелистер 21-38 (10-17)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ – Битола
Гледачи: 500
Судии: Мирко Трајковски и Александар Вукашиновски

Голден Арт:
Даскаловски, Спасовски, Трајковски, Ончев 4, Глигоров, Даев 2, Стаменковиќ 2, Шилегов 6, Јанковски, Гошевски 2, Миланов, Лешникоски, Божиновски, Милошески 3, Дрпљанин 2, Гајиќ
Седмерци: 1/1
Исклучувања: 4 минути

Еурофарм Пелистер:
Гедбан, Кизиќ, Кузманоски 3, Тајник 2, Борзаш 6, Радивојевиќ 2, Костески 1, Васиљев 6, Петровиќ 5, Пет. Атанасијевиќ 2, Ѓорговски 8, Нилсен, Пешевски 1, Сери 2
Седмерци: 1/1
Исклучувања: 2 минути
Source

Share