Еурофарм Пелистер се врати во Лигата на шампионите во феноменален амбиент и прот…


🟢⚪Еурофарм Пелистер се врати во Лигата на шампионите во феноменален амбиент и против моќен противник. Првакот на Норвешка, Колштад славеше со 22-31и ги запиша првите бодови во групата.

Богдан Радивојевиќ со шест и Нејц Цехте со четири гола беа најефикасни во тимот на Еурофарм Пелистер.

Во второто коло македонскиот првак на 20 септември гостува кај данскиот шампион Алборг.
Source

Share