ФК Гостивар – ФК Тиквеш (0:3) Одлична игра на нашите фудбалери во Гостивар, стр…


ФК Гостивар – ФК Тиквеш (0:3)

Одлична игра на нашите фудбалери во Гостивар, стрелци на головите беа Гал Курез во 38′, Џемал Ибиши во 51′ и Иван Ивановски во 64′. По две одиграни кола во првата Македонска фудбалска лига, ФК Тиквеш има шест бода и се наоѓа на делба на првата позиција.

Тиквеш заслужува полн стадион во недела против Шкендија!

Напред Тиквеш кон нови победи!
Source

Share