КК Пелистер зад себе остави уште една успешна сезона. Клубот ги оствари скоро си…


КК Пелистер зад себе остави уште една успешна сезона. Клубот ги оствари скоро сите зацртани цели и го продолжи развојот во македонската кошарка. Втора година по ред екипата играше финале на плеј-офот, што никогаш не се случило во клупската историја. Првпат е обезбеден плеј-оф во АБА2 лигата, што е голем напредок во споредба со минатата сезона. Клубот максимално им се заблагодарува на кошаркарите, стручниот штаб и навивачите за поддршката во текот на сезоната.Source

Share