МВП на турнирот Ненад Костески (Еурофарм Пелистер) Одличната форма во претсезо…

‼️🟢⚪️💪🏆 МВП на турнирот
Ненад Костески (Еурофарм Пелистер) Одличната форма во претсезоната Ненад Костески ја круниса со освојување на признанието за најкорисен ракометар на турнирот во Охрид (МВП). Костески беше и најдобар стрелец во финалниот натпревар на кој Еурофарм Пелистер го совлада Олимпијакос (30-27).

Source

Share