Пановски успешно опериран – ФК Пелистер Битола


Фудбалскиот клуб Пелистер ја известува фудбалската јавност дека во текот на вчерашниот ден успешно е опериран нашиот фудбалер Борјан Пановски.Пановски го оперираше коленото и моментално го чека долга пауза од фудбалските терени.

23-годишниот десен бек беше подложен на операција на коленото, поради која се предвидува долга пауза. Повредата сама по себе е незгодна, па постои и можност Пановски да не заигра до крајот на сезоната

Клубот му посакува брзо закрепнување и враќање на теренот уште подобар.Source link

Share