Во првото коло од ракометната Супер Лига, младите пелистерци во натпревар со мн…

☘️ Во првото коло од ракометната Супер Лига, младите пелистерци во натпревар со многу борба, крај загубија од екипата на Тиквеш во Кавадарци со 28-26. Рк Тиквеш – Рк Еурофарм ПЕЛИСТЕР 2 28-26 (14-10) 🏅 Најдобри поединци беа Белистојаноски, Ивановски и Димитровски сите со по 4 погодоци.
Source

Share